Big News : ଏହି ସବୁ କାମ କେବଳ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କରିପାରିବେ | କେଉଁ କେଉଁ ସବୁ କାମ ଗୁଡିକ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ…..

ଫୁଲବାଣୀ ର (ସୁନିଲ୍ ପଟ୍ଟନାୟକ) ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପାର୍ଥୀ ଭାବେ ପ୍ରତିଦୁନ୍ଦିତା କରୁଥିବା ଓଡ଼ିଶା ମାଟି ର ଝିଅ ଦ୍ରୋପଦୀ ମୁର୍ମୁ ବିଜୟ ରେ କନ୍ଦମାଳ ବିଜେଡି ଖୁସି ବ୍ଯକ୍ତ କରିବା ସହ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଛନ୍ତି। ଏବଂ ମୁଖ୍ଯ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବିନ୍ ପଟ୍ଟନାୟକ କୁ ମଧ୍ଯ୍ଯ ଧନ୍ଯବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ଦେଖୁଥିବେ କି, ବର୍ତ୍ତମାନ ର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଯଥା ବଡ଼ ପଦବୀ ରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ଶାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ଠିକ ଭାବରେ ପାଳନ କରୁ ନାହାନ୍ତି ।ଏମାନ କେବଳ କୁର୍ଷିତ କାମ ରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି।

କାମନା ଓ ବାସନା ର ଲାଳସା ଭିତରେ ଭସି ଯାଇ ନିଜ କାମ ଛାଡି ସୁନ୍ଦରୀ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରୁଛନ୍ତି।ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କିଛି ଅଭୁଲା କାହାଣୀ ଲୁଚି ରହିଛି।ଆମ ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ମାଡ଼ମଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଅଭୁଲା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ଅଛି।ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଆମ ଓଡ଼ିଶାର ଆଦିବାସୀ ଅଞ୍ଚଳର ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ମାଡ଼ମ ଯିଏ କି ନୂତନ ରାଷ୍ଟରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ବିବାହ ଥିଲା ଏକ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବାହ। ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢି ସରିବା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠ ପଢ଼ିଥିଲେ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ,ଆଉ ସେ ରମାଦେବୀ କଲେଜରେ ଗ୍ରାଜୁଏସନ କରିଥିଲେ।ଦ୍ରୌପଦୀ ଗ୍ରାଜୁଏସନ କରିବା ସମୟରେ ଆଉ ଏକ କଲେଜରେ ମଧ୍ୟ ପଢୁଥି,ଏ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଙ୍କ ହାତ ରେ ସମସ୍ତ କ୍ଷମତା ରହିଥାଏ। ଯେ ଆମର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ପ୍ରତିଦୁନ୍ଦିତା କରୁଛନ୍ତି ସେ ହେଉଛନ୍ତି । ଦ୍ରୋପଦୀ ମୁର୍ମୁ ।


ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ଏକ ବିଜେପି ନେତା ଙ୍କର ଫୋଟ ଓ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ରେ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ,ଯାହା ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଯାହା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଅଟେ।
ଫୁଲବାଣୀ ର (ସୁନିଲ୍ ପଟ୍ଟନାୟକ) ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପାର୍ଥୀ ଭାବେ ପ୍ରତିଦୁନ୍ଦିତା କରୁଥିବା ଓଡ଼ିଶା ମାଟି ର ଝିଅ ଦ୍ରୋପଦୀ ମୁର୍ମୁ ବିଜୟ ରେ କନ୍ଦମାଳ ବିଜେଡି ଖୁସି ବ୍ଯକ୍ତ କରିବା ସହ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ଛନ୍ତି!

କାମନା ଓ ବାସନା ର ଲାଳସା ଭିତରେ ଭସି ଯାଇ ନିଜ କାମ ଛାଡି ସୁନ୍ଦରୀ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରୁଛନ୍ତି।ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ଏକ ବିଜେପି ନେତା ଙ୍କର ଫୋଟ ଓ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ରେ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ,ଯାହା ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଯାହା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଅଟେ।

ଯୌତୁକ ବାବଦକୁ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ବାପା ଶ୍ୟାମ ଚରଣକୁ ମାଗିଥିଲେ,ଗୋଟିଏ ଗାଈ,ଗୋଟିଏ ବଳଦ,ଏବଂ ୧୬ ଜୁଡ଼ି କପଡ଼ା।ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ସାନ୍ଥଳ ଜନଜାତିର ନିୟମ ଅନୁସାରେ କନ୍ୟା ଘରକୁ ବର ଘର ଯୌତୁକ ଦିଅନ୍ତି।ଆଉ ସେଇଭଳି କିଛି ଘଟଣା ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଘଟିଥିଲା।

ତେବେ ଆମେ କିଛି ନୂଆ ପୁରୁଣା ଖବର, କ୍ରୀଡା ଖବର, ପାଣିପାଗ ଖବର ଆଦି ନେଇକି ଆସୁତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ଦେଖୁଥିବେ କି, ବର୍ତ୍ତମାନ ର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଯଥା ବଡ଼ ପଦବୀ ରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ଶାସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ଠିକ ଭାବରେ ପାଳନ କରୁ ନାହାନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।