ias interview – ଚଉଠି ରାତିରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ସ୍ତ୍ରୀ ଜମା ଖୋଲେ ନାହିଁ ,ଯାହାର ଉତର ଦେବାରେ ୯୯% ଲୋକ ଫେଲ ମାରିଛନ୍ତି ,ସାହସ ଅଛି ତା ଉତର ଦିଅ ?

ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ର ଏହି କଂପିଟିଟିଭ ଜମାନା ରେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଏକ ଚାକିରୀ କରିବାକୁ ହେଲେ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ର ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କାହିଁକି ନା ଆପଣ ଜୀବନରେ ଯାହା କିଛି ବି କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ର ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ରେ ଭଲ ଜ୍ଞାନ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ କେବେବି ସଫଳ ହୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଗ ଅପେକ୍ଷା ସେମାନେ ଏବେ ଭଲ ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିବା ସହିତ ବହୁତ ଜ୍ଞାନ ଅର୍ଜନ କରୁଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ତାଙ୍କର ଜ୍ଞାନ ଗୁଡିକ କେବେଳ ବହି ବା ପୁସ୍ତକ ରେ ସୀମିତ ହୋଇ ରହିଯାଉଛି।ଯାହା ଫଳରେ ଏମାନେ କେବେ ବି ବଡ଼ ବଡ଼ ଚାକିରୀ ରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ।

ଏହି ଯୁବ ପିଢ଼ି ମାନେ ଯାହା ବହି ରେ ପଢୁଛନ୍ତି ସେତିକି ହିଁ ଜ୍ଞାନ ଅର୍ଜନ କରୁଛନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ ସେମାନେ ଯେତେ ବେଳେ କୌଣସି ସାକ୍ଷାତ କାର କୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ର ପୁସ୍ତକ ବହିର୍ଭୁତ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯିବା ଦ୍ୱାରା ସେମନେ ସେଠାରେ ସଠିକ ଉତ୍ତର ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ଓ ବିଫଳତା ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ଏପରି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଗୁଡିକ ନବୀ ଆସିଛୁ ଯାହାକି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପରୀକ୍ଷାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷାରେ କିମ୍ବା ସାକ୍ଷାତ କାର ମାନଙ୍କ ରେ ପଚରା ଯାଇଥିଲା। ଏଗୁଡିକ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ପଚରା ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେବେ ଆମେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ କେତେକ ସେହିପରି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟ ରେ ଜଣେଇବା କୁ ଯାଉଛୁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଭଳି କିଛି ମଜାଦାର ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଉତ୍ତର ବିଷୟ ରେ।

୧.ପ୍ରଶ୍ନ-ମହିଳା ମାନଙ୍କର କେଉଁ ଅଙ୍ଗ କୁ ଚିପିବାକୁ ଅଧିକ ମଜା ଲାଗିଥାଏ ?
ଉତ୍ତର-ଓଠ କୁ ।

୨.ପ୍ରଶ୍ନ-ପୁଅ ମାନେ କେଉଁ ଭଳି ଝିଅ ମାନ ଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ?
ଉତ୍ତର-ଯେଉଁ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ର ଶରୀର ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥାଏ।

୩.ପ୍ରଶ୍ନ-କେଉଁ ଭାଉଜ ଙ୍କର ବିଆ ରେ ପତଳା ହୋଇ ବାଳ ଉଠେ ?
ଉତ୍ତର-ପତଳୀ ଭାଉଜ ଙ୍କର ।

୪ .ପ୍ରଶ୍ନ-କେଉଁ ବୟସ ରୁ ଝିଅ ମାନ ଙ୍କର ଗାଣ୍ଡି ବଡ଼ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ?
ଉତ୍ତର-୧୪ ବର୍ଷ ବୟସ ରୁ ।

୫.ପ୍ରଶ୍ନ- ଝିଅ ମାନ ଙ୍କର ଦେହ ରେ ତେଲ ମାଲିସ କଲେ କଣ ହୋଇଥାଏ ?
ଉତ୍ତର-ଗିହା ଖାଇବା କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଲାଗେ ।

୬.ପ୍ରଶ୍ନ- ଗାଉଁଲି ଝିଅ ମାନ ଙ୍କୁ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଗିହା ଖାଇବା କୁ ବେଶି ଭଲ ଲାଗେ ?
ଉତ୍ତର-କ୍ଷେତ ରେ।

7.ଚଉଠି ରାତିରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ସ୍ତ୍ରୀ ଜମା ଖୋଲେ ନାହିଁ ?

ଉତ୍ତର-ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।