sadhubani – ମହାଦେବଙ୍କ ଅଂଶ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏହି ୬ଟି ନାମର ଲୋକ | ଭୋଳନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଥାଏ |

ଆପଣମାନେ ତ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିବେ ଦେବଦେବ ମହାଦେବ ଯେତେ ! ଶିଘ୍ର ନିଜ ର ଭକ୍ତ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଅନ୍ତି। ସେତେ ଶିଘ୍ର ବି ରାଗି ଯାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ମହାଦେବ ନିଜ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ଥାଆନ୍ତି। ଯେଉଁ ଭକ୍ତ ତାଙ୍କର ଆରଧନା କରେ ସେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମହାଦେବ କେବେ ନିରାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦି ମହାଦେବ ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ କୌଣସି ଭକ୍ତ ଉପରେ ପଡିଯାଏ ତାହେଲେ ସେ ଭକ୍ତ ର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ।

ଆଜି ଆମେ ଏପରି ଛଅଟି ନାମ ବିଷୟ ରେ କହିବୁ ଯେଉଁ ନାମ ମହାଦେବ ଙ୍କ ଅଶଂ ହୋଇଥାଏ। ଏମାନେ ହଁ ମହାଦେବ ଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭକ୍ତ ହେଇଥାନ୍ତି। ଭଗବାନ ଙ୍କ ଦୟା ରୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ରେ ସଫଳତା ଆସିଥାଏ। ଏହି ଲୋକ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସବୁେବେଳ ସଫଳ ହୋଇଥାଏ। ସଫଳତା ତାର ନୂତନ ପଯ୍ଯୟ ଆରମ୍ଭ ଆରମ୍ଭ କରିଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ଯ୍ଯ ରେ ଗରିବ ଓ ଅସହାୟ ପ୍ରତି ଦୟାଭାବ ରହିଥାଏ।

ଏମାନଙ୍କ ସବୁ କାମ ସମୟ ଆଗରୁ ସଫଳ ହେଇଥାଏ। ସାମଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚିତ୍ ସ୍ଥାନ ପ୍ରପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଅକ୍ଷରର ନାମ ର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଲୋକମାନ ଉପରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ତାହାଲେ ପ୍ରଥମେ ଆମେ A ଅକ୍ଷର ନାମ ର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ବିଷୟ ରେ।

A-: ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ଭୋଳାନାଥ ଙ୍କ ର ଅତି ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ମହାଦେବ ଏହି ବ୍ଯକ୍ତି ମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଅସୁଭ ଶକ୍ତି ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତି। ତେଣୁ ଏମାନଙ୍କ ଜୀବନ ରେ କେବେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଆସେ ନାହିଁ।

R-:ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ଙ୍କ ର ପାଖ ଲେକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଚାରି ପଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ଯ୍ଯ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ଅତି ନିକଟତର ଲେକ ହେଇଥାନ୍ତି କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ଯକ୍ତି ଶତ୍ରୁ ତା କରେ ତାହାଲେ ତାର ଖରାପ ସମୟ ବହୁତ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ।


D-:ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ଯ୍ଯ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ଅତି ନିକଟତର ଲେକ ହେଇଥାନ୍ତି। ଏମାନେ ମହାଦେବ ଙ୍କୁ ଆରଧନା କରନ୍ତି। ଏବଂ ମହାଦେବ ବି ଏହି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥାନ୍ତି।

P-::ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ପାଖ ଲୋକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ଲୋକ ମାନେ ମହାଦେବ ଠାରୁ କେବେ ଦୂର ରେ ରହନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହି ଲୋକ ମାନଙ୍କ ମନ ବହୁତ ସଫା ଅଟେ।

V-:ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ଯ୍ଯ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ଅତି ନିକଟତର ଲେକ ହେଇଥାନ୍ତିଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ଯ୍ଯ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ଅତି ନିକଟତର ଲେକ ହେଇଥାନ୍ତି କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ଯକ୍ତି ଶତ୍ରୁ ତା କରେ ତାହାଲେ ତାର ଖରାପ ସମୟ ବହୁତ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ।

S:-ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ଙ୍କ ର ପାଖ ଲେକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଚାରି ପଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ନାମ ରହିଅଛି ସେମାନେ ମଧ୍ଯ୍ଯ ମହାଦେବ ଙ୍କ ର ଅତି ନିକଟତର ଲେକ ହେଇଥାନ୍ତି କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ଯକ୍ତି ଶତ୍ରୁ ତା କରେ ତାହାଲେ ତାର ଖରାପ ସମୟ ବହୁତ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।