ଆମେରିକା ରେ 9 ବର୍ଷ ର ଝିଅ କୁ ପୋଷା କୁକୁର କଲା ରେପ । ଯାହା ଏବେ ଆମେରିକା କୁ ହଲଚଲ କରି ଦେଇଛି ।

ଆଜି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଛି ଯାହା ଆପଣ ଜାଣିବା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯିବେ । ଆମେରିକା ର ବାବୁମ ଅଂଚଳରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳି ଥିଲା । ତେବେ ଘଟଣା ଟି ହେଉଛି ଜଣେ 9 ବୟସ ର କୁନି ଝିଅ କୁ ରେପ କରି ଦେଲା କୁକୁର । ତେବେ କୁକୁର ଟି ହେଉଛି ପୋଷା କୁକୁର । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ରେ ବାପା ମା ନ ଥିବା ସମୟରେ ଘରେ ଥିଲେ ତାଙ୍କର ପୋଷା କୁକୁର ଓ ତାଙ୍କ 9 ବର୍ଷ ର କୁନି ଝିଅ । ତେବେ କୁକୁର ଟି କୁନି ଝିଅ କୁ ଜବରଦସ୍ତ ରେପ କରିଛି । ଘଟଣା ଟି ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଅଟେ ଯାହା ଏବେ ସାରା ଦୁନିଆ କୁ ଚକିତ କରି ଦେଇଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା କେବେ ଆପଣ ମାନେ ଶୁଣି ନ ଥିବେ । ଘଟଣା ରେ ଆଜି କାଲି ଦୁନିଆରେ ଝିଅ ମାନକୁ କେବଳ ପୁଅ ମାନେ ରେପ କରି ଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳି ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଆମେରିକା ରେ କୁକୁର କରୁଛି ରେପ ।

ଆମେରିକା ରେ ଲୋକେ ମାନେ ଗାଈ ଗରୁ ନ ପଶି କୁକୁର କୁ ପଶି ଥାନ୍ତି । କାରଣ କୁକୁର ବହୁତ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଅଟେ । ସେମାନେ କୁକୁର କୁ ଘର ର ଜଣେ ମଣିଷ ବୋଲି ଭାବି ତାକୁ ପଶି ଥାନ୍ତି । ତାକୁ ନିଜ ପାଖରେ ବେଡ଼ ରୁମ ରେ ଶୋଇବା ପାଇଁ ଦେଇ ଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯାହା ପୋଷା କୁକୁର କରିଛି ତାହା ଲୋକ ମାନେ ଜାଣି ସାରିବା ପରେ ଘରେ ଆଉ କେହି ପୋଷା କୁକୁର ରଖିବେ ନାହିଁ ।

ଆମେରିକା ରେ କୁକୁର କୁ ଘର ର ଜଣେ ମଣିଷ ବୋଲି ଭାବି ଦେଇ ଥାନ୍ତି । ସେଥି ପାଇଁ ସେମାନେ ଯାହା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଥାନ୍ତି କୁକୁର କୁ ମଧ୍ୟ ତାହା ଖାଦ୍ୟ ଦେଇ ଥାନ୍ତି । ଆମେରିକା ରେ ଯେତିକି ଜଣେ ମଣିଷ ମଣିଷ କୁ ଭଲ ପାଇ ନ ଥାଏ ସେତିକି ଜଣେ କୁକୁର କୁ ଭଲ ପାଇ ଥାଏ ।


ତେଣୁ ଏବେ ଝିଅ ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ରେ ପଡିଛି । ଦେହରେ ବ୍ଲଡ଼ ବାହାରୁଚି । ତେବେ ଘଟଣା ଟି ଥାନା ରେ ଦିଆ ଯାଇ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ କୁକୁର ଟିକୁ ଗିରଫ କରିଛି । DNA ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଜଣା ପଡି ଯିବ ଯେ ପ୍ରକୃତ ଦୋଷୀ କିଏ କୁକୁର ନା ମଣିଷ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ରିପାର୍ଟ ଆସି ନାହିଁ । ହୁଏତ ରେପ ମଣିଷ କରି ଥାଇ ପରେ , ତା ପରେ କୁକୁର ନାଁ ର ଯାଉଛି । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ କେବେ ହେଲେ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ । କାରଣ ଆଜି କାଲିର ଦୁନିଆ ସବୁ ବେଳେ ସ୍ୱାର୍ଥ କୁ ଦେଖି ଥାଏ । ସ୍ୱାର୍ଥ ସରି ଗଲେ କିଏ କାହାର ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।